Nasi przewodnicy

Przewodnicy Stowarzyszenia Turystyka z Pasją:

Dominika

Dominika

Na zamojskich uliczkach zdarła już kilka par butów, strojów historycznych ma więcej niż współczesnej garderoby, fascynuje ją historia Pań Zamoyskich i życie codzienne dawnych wieków. Oprowadza śpiewająco, także w sensie dosłownym.

Grzegorz Ł.

Grzegorz Ł.

Na zamojskiej twierdzy zjadł zęby, opowie o niecodziennych zabawach dawnych Polaków, jaki szok kulturowy w Polsce przeżył pewien Francuz, jak dawniej wymieniano żonę na młodszy model, o oblężeniach Zamościa a nawet i z armaty strzeli jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Grzegorz U.

Grzegorz U.

Urodzony w Zamościu. Wychowany na zamojskim Starym Mieście. Historyk z wykształcenia. Przewodnik z wyboru i zamiłowania. Zainteresowaniami ukierunkowany na historię wojskowości, taktykę i uzbrojenie, jako rekonstruktor część przetestował na własnej osobie.

Jacek

Jacek

Zamojski oprowadzacz. Bliska jest mu historia Zamościa, ta sprzed wieków, jak i ta sprzed kilku dni. Każdego stara się zainteresować tym co mu bliskie. Kultura, Zabytki czy Rozrywka – z nim nie będziesz się nudzić. Aktywnie uczestniczy w tworzeniu rzeczywistości Zamościa więc wie o wszystkim co ciekawego dzieje się w mieście. No może o prawie wszystkim.

Sylwia

Sylwia

Przewodnik, cały czas powiększa swoją wiedzę i garderobę o nowe stroje historyczne, pasjonuje ją historia oraz życie codzienne dawnych wieków, oprowadza z żartem, anegdotą i pasją.

Tomasz

Tomasz

„Kto podróżuje, ten dwa razy żyje" – tym mottem Hansa Christiana Andersena stara się kierować zarówno w swoich prywatnych wojażach, jak i w pracy pilocko - przewodnickiej. Z nim w ciekawy, humorystyczny sposób zapoznacie się z historią, legendami, anegdotami Miasta Idealnego, Roztocza i nie tylko. Równie dobrze czuje się oprowadzająca w XVI wiecznym żupanie, jak i w mundurze z początku XX wieku.

22-400 Zamość, ul. Infułacka 19/6 • NIP 9223050519, KRS 0000541543 • turystykazpasja@gmail.com • tel. 509 280 799