Nasi przewodnicy

Przewodnicy Stowarzyszenia Turystyka z Pasją.

Dominika – na zamojskich uliczkach zdarła już kilka par butów, strojów historycznych ma więcej niż współczesnej garderoby, fascynuje ją historia Pań Zamoyskich i życie codzienne dawnych wieków. Oprowadza śpiewająco, także w sensie dosłownym.

Grzegorz Ł. – na zamojskiej twierdzy zjadł zęby, opowie o niecodziennych zabawach dawnych Polaków, jaki szok kulturowy w Polsce przeżył pewien Francuz, jak dawniej wymieniano żonę na młodszy model, o oblężeniach Zamościa a nawet i z armaty strzeli jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Grzegorz U.

Jacek – zamojski oprowadzacz. Bliska jest mu historia Zamościa, ta sprzed wieków, jak i ta sprzed kilku dni. Każdego stara się zainteresować tym co mu bliskie. Kultura, Zabytki czy Rozrywka – z nim nie będziesz się nudzić. Aktywnie uczestniczy w tworzeniu rzeczywistości Zamościa więc wie o wszystkim co ciekawego dzieje się w mieście. No może o prawie wszystkim.

Sylwia – przewodnik, cały czas powiększa swoją wiedzę i garderobę o nowe stroje historyczne, pasjonuje ją historia oraz życie codzienne dawnych wieków, oprowadza z żartem, anegdotą i pasją.

Tomasz – „Kto podróżuje, ten dwa razy żyje", tym mottem Hansa Christiana Andersena stara się kierować zarówno w swoich prywatnych wojażach, jak i w pracy pilocko - przewodnickiej. Z nim w ciekawy, humorystyczny sposób zapoznacie się z historią, legendami, anegdotami Miasta Idealnego, Roztocza i nie tylko. Równie dobrze czuje się oprowadzająca w XVI wiecznym żupanie, jak i w mundurze z początku XX wieku

22-400 Zamość, ul. Partyzantów 26 • NIP 9223050519, KRS 0000541543 • turystykazpasja@gmail.com • tel. 885 451 313